Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
Wydrukuj tę stronę
25 11 2019

Biblioteka Otwarta dla Wszystkich z Konradem Matuszewskim

Napisał
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

DSC 2743W ubiegły piątek, tj. 22 listopada br. odbyło się kolejne, organizowane przez pracowników Czytelni spotkanie z cyklu „Biblioteka Otwarta dla Wszystkich”. Tym razem jego gościem był Konrad Matuszewski – architekt wnętrz, który pokrótce przedstawił uczestnikom spotkania specyfikę pracy architekta, opowiedział o różnicach pomiędzy zadaniami architekta wnętrz a dekoratora, zapoznał zebranych z etapami pracy z architektem wnętrz, a także przekazał garść dobrych rad, dotyczących samodzielnego projektowania domowych przestrzeni.

Ciekawostką na spotkaniu były przywiezione przez prelegenta eksponaty – wyprodukowany z laminatu poliestrowo-szklanego fotel RM58 projektu Romana Modzelewskiego i stołek wykonany w technologii Fidu (metoda obróbki stali formowana pod ciśnieniem) Oskara Zięty, które każdy z uczestników mógł wypróbować.

Po spotkaniu odbywały się indywidualne konsultacje prelegenta z uczestnikami.

Pan Konrad Matuszewski to ciechanowianin, absolwent działającego przy PCKiSz w Ciechanowie koła plastycznego Paleta, prowadzonego przez Marię Mazanowską. Z wykształcenia magister sztuki, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie od trzech lat jest asystentem. Od 2016 roku współpracuje z Narodowym Centrum Kultury jako animator skierowanego do dzieci programu Archi-Przygody. W styczniu br. prace Pana Matuszewskiego podziwiać można było w Galerii im. Bolesława Biegasa w Ciechanowie.


Czytany 1057 razy Ostatnio zmieniany 02 12 2019
Andrzej K.

Najnowsze od Andrzej K.

Artykuły powiązane

Kliknij aby posłuchać Powered By GSpeech